Skip to main content

SUSHI KRAKÓW • UL. KLONOWICA 26 • ZAPRASZAMY PON - ND 11:00 – 22:00 •  суши краков

 

5 najpopularniejszych miejsc, gdzie warto spróbować sushi na świecie

Sushi, tradycyjna japońska potrawa składająca się głównie z ryżu vinegret i surowej ryby, zyskała ogromną popularność na całym świecie. Istnieje wiele miejsc, które oferują wyjątkowe doświadczenia kulinarnych smaków sushi. Oto pięć z nich, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika tej potrawy.

1. Tokio, Japonia

Nie można mówić o sushi, nie wspominając o Japonii. Tokio, stolica kraju, to prawdziwe serce kultury sushi. Tu można odwiedzić rynek rybny Tsukiji, jeden z największych rynków rybnych na świecie, gdzie codziennie handlują świeżymi składnikami. Polecane restauracje to między innymi Sukiyabashi Jiro i Sushi Dai.

Sukiyabashi Jiro

Sukiyabashi Jiro

 

Sushi Dai

Sushi Dai

 

2. Los Angeles, USA

Los Angeles, ze swoją rosnącą populacją japońską i dostępem do świeżych produktów z Pacyfiku, stało się mekką sushi w Stanach Zjednoczonych. Znajdziemy tu wiele restauracji typu "Omakase", gdzie szef kuchni wybiera dla ciebie najlepsze składniki dnia. Restauracje takie jak Urasawa czy Sugarfish to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić.

Urasawa

Urasawa

 

Sugarfish

SugarFish

3. Vancouver, Kanada

Dzięki swojemu położeniu nad Pacyfikiem, Vancouver oferuje niektóre z najświeższych składników do sushi na świecie. To miejsce jest rajem dla miłośników sushi. Restauracje takie jak Tojo's czy Miku słyną z wysokiej jakości potraw i niezapomnianych smaków.

Tojo's

Tojo's

Miku

Miku

4. Londyn, Wielka Brytania

Londyn może wydawać się nieoczywistym wyborem, ale dzięki swojej międzynarodowej populacji stał się ważnym punktem na mapie sushi. Restauracje takie jak Nobu czy The Araki oferują wyjątkowe i luksusowe doświadczenia kulinarne dla smakoszy sushi.

Nobu

Nobu

The Araki

The Araki

5. Bangok, Tajlandia

Chociaż Tajlandia nie jest ojczyzną sushi, jej stolica, Bangkok, oferuje wiele restauracji wysokiej jakości. Dzięki mieszance tradycyjnych technik japońskich i lokalnych składników, sushi w Bangkoku jest zarówno unikalne, jak i pyszne. Restauracje takie jak Sushi Hiro czy Isao są godne uwagi podczas wizyty w tym mieście.

Sushi Hiro

Sushi Hiro

Isao

Isao

Odkryj smak autentycznego sushi od Sushi Friends
bez wychodzenia z domu!

Zamów online lub telefonicznie!