Skip to main content

SUSHI KRAKÓW • UL. KLONOWICA 26 • ZAPRASZAMY PON - ND 11:00 – 22:00 •  суши краков

 

Czy sushi jest zdrowe? Poznaj właściwości sushi i odkryj jego zdrowotny potencjał

Sushi to danie z Dalekiego Wschodu, które zdobyło sobie potężne grono miłośników niemalże w każdym zakątku świata. Kolorowe rolki towarzyszą nam w trakcie rodzinnych wizyt, uświetniają konferencje i spotkania biznesowe i stanowią doskonałe przystawki w trakcie imprez w gronie przyjaciół. Jedzenie sushi na stałe wpisało się już w naszą codzienność i nikogo nie dziwi już surowa ryba, do której jeszcze całkiem niedawno podchodziliśmy dość sceptycznie. Pomimo tego potrawa ta nadal budzi pewne wątpliwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się czy sushi jest zdrowe, z czego składa się sushi i jak to naprawdę jest z tymi kaloriami, zapraszamy do lektury.

Czy warto jeść sushi?

Co kryją w sobie kolorowe rolki, czyli z czego składa się sushi?

Sushi to potrawa, która przywędrowała do nas z Dalekiego Wschodu. To właśnie tutaj przed wiekami konserwowano ryby w gotowanym ryżu, by zachować na dłużej ich przydatność do spożycia. Współczesne sushi niewiele ma wspólnego z metodami, stosowanymi przez mieszkańców Azji przed wiekami. Niemniej jednak z biegiem kolejnych lat sposoby przyrządzenia potrawy ewaluowały, a sushi skradło serca miłośników dobrej kuchni z całego świata. Aby odkryć tkwiący w nim potencjał, warto przyjrzeć się najważniejszym składnikom, tworzącym kolorowe rolki.

Jeśli chodzi o sushi, właściwości zawdzięcza ono produktom tworzącym wyjątkowe kompozycje smakowe. To przede wszystkim ryż i wodorosty nori oraz ryby lub owoce morza, stanowiące swoiste serce całej potrawy. To właśnie z nich czerpiemy węglowodany, wysokojakościowe białko, błonnik, kwasy tłuszczowe EPA, witaminy A, B, D, E oraz kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spożywając sushi wartości odżywcze pozyskujemy również z dodatkowych składników, takich jak warzywa i owoce (witaminy i mikroelementy), sezam (cenne źródło błonnika i białka) oraz tofu, które jest niezwykle bogate w wapń i fosfor.

Najważniejsze składniki sushi - z czego się składa?

Sushi a dieta, czyli jak to jest z tymi kaloriami?

Wiemy już z czego sushi jest robione. Pora więc dowiedzieć się czy sushi jest kaloryczne i czy dieta sushi jest dobra dla naszego organizmu? Jak się okazuje, ten wyjątkowy specjał kuchni azjatyckiej mogą spożywać nie tylko miłośnicy dań z Dalekiego Wschodu, ale również i osoby dbające o linię i chcące zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Nic dziwnego, bo kolorowe rolki pełne są warzyw i owoców. Te z kolei stanowią dla naszego organizmu cenne źródło błonnika, który nie tylko zaspokaja głód na długo, ale również wspomaga działanie układu pokarmowego.

Jedząc sushi dieta zostaje również wzbogacona o szereg witamin i mikroelementów, których nie może zabraknąć także w procesie odchudzania. Jedyną wątpliwość, związaną z tym, czy sushi jest kaloryczne, budzi obecność ryżu i ryby. Niemniej jednak to właśnie te składniki warunkują prozdrowotne właściwości sushi, które stanowią doskonałe wsparcie dla osób na diecie.

Czy można jeść sushi na diecie?

Sushi a zdrowie – czy jedzenie surowych ryb jest zdrowe?

Czy sushi jest zdrowe dla naszego organizmu? Pytanie to często pojawia się przy okazji dyskusji nad ewentualną szkodliwością spożywania surowej ryby. Argumentem dla przeciwników potrawy jest przede wszystkim zatrucie sushi, do którego dochodzi po spożyciu surowych ryb.

Dlatego też niezwykle istotne jest, by potrawa była przyrządzana ze świeżych ryb ze sprawdzonego źródła. Spożywając tak przygotowane sushi, zdrowe nawyki żywieniowe przenikną do naszej diety, a my sami będziemy mogli delektować się wyjątkowym smakiem kuchni azjatyckiej w najlepszym wydaniu.

Czy można zatruć się sushi?

Jedzenie sushi w praktyce – co jeszcze musisz wiedzieć?

Odkryliśmy już wiele tajemnic sushi – czy jest zdrowe, czy sushi jest kaloryczne oraz czy zatrucie sushi jest w ogóle możliwe. Warto podkreślić jeszcze, że ta swoista perełka kulinarna azjatyckiej kuchni jest również daniem lekkostrawnym, stanowiącym ciekawą alternatywę dla tradycyjnych potraw Polaków. Jedzenie sushi, przygotowanego ze świeżych produktów, pochodzących ze sprawdzonych źródeł, to realne wsparcie dla naszego organizmu, a z jego możliwości mogą korzystać zarówno wegetarianie, jak i osoby na diecie bezglutenowej. Ryż jest bowiem produktem bezglutenowym.

Osoby nietolerujące glutenu muszą jednak zwracać szczególną uwagę na pozostałe składniki potrawy, jak np. sos sojowy, który może zawierać jego śladowe ilości. Z właściwości sushi w codziennej diecie powinny zrezygnować również osoby z nadciśnieniem, ze względu na wysoką zawartość sodu w sosach, serwowanych najczęściej w połączeniu z tradycyjnymi daniami kuchni azjatyckiej.

Sushi z dostawą do domu - SushiFriends

Masz ochotę na pełnowartościowe, pyszne sushi z dowozem?

Zamów online lub telefonicznie!